İleri sürüş teknikleri eğitimi sürüşte sportiflik kazandırır. Eğitim içeriği olarak viraj giriş ve çıkış olarak anlam kazanır.

Virajda sürücüler çoğunluk ile zorluk hisseder ve trafik kazalarına neden olan kontrol kayıplarına maruz kalırlar. Bu kontrol kayıplarının önüne geçmek için ileri sürüş eğitimi almak gereklidir. Güvenli sürüş eğitiminden sonra uygulanan ileri sürüş eğitimi sürücüye daha çok güven kazandırır. İleri sürüş teknikleri ile alınan eğitimlerde katılımcı trafik kazalarında yüksek oranda kaza riski düşer. Yüksek hızlarda virajın sertliğinden etkilenmemenizi sağlar.

İleri sürüş teknikleri ve güvenli sürüş teknikleri

İleri sürüş tekniklerinde viraja hızlı girildiğinde yaşayabileceğiniz sorunları ve çözümleri anlattığımız eğitim olduğu için güvenli sürüş eğitiminde öğrendiğiniz tekniklere ihtiyaç duyulur.

Eğitimin yönetimi:

Eğitim Süresi: 1 tam gün:

Güvenli ve defansif sürüş teknikleri

İleri sürüş teknikleri eğitimleri verilir.

Pratik Eğitim:

Fren çeşitleri limit fren, yarış freni

Fren mesafesi

Viraj giriş noktası ve vites

Sabit gaz

Viraj çıkış noktası

İdeal çizgi

Direksiyon açısı ve gaz ilişkisi

Viraj çeşitleri

Apex nedir

Apex nasıl bulunmalı

Değişken apex

Fren mesafesi

Viraj limit dönüş

Otomobil dengesi

İleri sürüş eğitimi nedir

Viraja hızlı girmek, her zaman yüksek sürat nedenli oluşan kazalar değildir. Yüksek hızlarda değil normal hızlarda seyrederken aracınızın 30 km hızda limit dönebileceği bir viraja 30 km hızda girmek dahi otomobilin viraj giriş açısı bozuk ise trafik kazasına dönüşür. Burada hata bizimdir. Viraja girmeden hızımızı düşürmemiz dahilinde 20 km hızda sorun yaşamaya bilirdiniz.

Fakat dalgınlık dediğimiz durumlar sürekli oluşur. Bizim araç kullanırken özellikle 2 saat ve üstü trafik sürüşlerinde 15 dakika sonra aracı kullanan sürücünün dikkat dağılımı normaldir. Dikkat dağınıklığı virajı geç farkettiğinizde yada özel bir durum sonucu sürüş psikolojiniz dağıldığında bu olumsuz durumlara düşmeniz doğaldır.

İleri sürüş eğitiminde bu tarz bir durumda virajın limitlerini üst km hızlara çekiyoruz. 30 km hızda girilebilecek viraja 100 km hızda girseniz dahi sorun yaşamıyorsunuz.

Eğitim sonunda verilecek belgeler

Güvenli ve defansif sürüş teknikleri katılım belgesi

İleri sürüş teknikleri katılım belgesi

KAPAT
Ara
Konuma Git