Gece sürüş eğitimi karanlıklarda gözü zorlayan gözükmeyen tüm durumlarda kullanılır. Aynı zamanda gece oluşan aşırı ışıkların gözü alması da görünürlüğü etkiler.

Trafik kaza oranlarına bakılıp değerlendirme yapıldığında en fazla ve ölümcül kazaların gece olduğu saptanmıştır. Bu kazaların oluşum nedenlerinde uykusuzluk ve yorgunlukla mücadele eğitimi alınması da şiddetle tavsiye edilmektedir.

Gece araç sürüşü yapılırken görünmeyen bir cisme otobanda çarpmak çok olağandır. Normalde gece sürüş yapmanızı tavsiye etmiyoruz. Fakat işim nedenli gece çıkmam gerekiyor şeklinde bir durumda iseniz mutlaka eğitim için bize ulaşın!

Gece sürüş eğitimi yönetimi

Eğitim süresi 4 saat

Gece sürüş teknikleri teorik

Gece sürüş teknikleri pratik

Yaz ve kış olgusundan kaynaklı pratik eğitim hava kararınca başlar. Pratik eğitimde araç içine alınan sürücüler aydınlatma olmayan karanlık yollarda araç kullandırılarak gelişimleri sağlanır.

Pratik eğitimde teorik eğitimde anlatılan konu başlıkları ile devam eder. Anlık olarak yola fırlayan siyah renk bir lastiği dahi görebilirsiniz. İleri Sürüş teknikleri eğitimde işlenen konu tamamı ile gece yolda iseniz oluşan tehlikeleri önleme amaçlıdır.

Gece trafiğinde sürücülerin araç kullanmak istememeleri görüşün az olması ve akabinin de oluşacak tehlikelerin zorluklar oluşturmasıdır.

Biz bu zorluklar ile etkili nasıl mücadele edebiliriz ve nasıl önlemler almalıyız başlığı ile size sunuyoruz. Güvenli sürüş teknikleri eğitimini gece eğitimi ile destekleyebilirsiniz.

İleri sürüş teknikleri eğitimlerinde bu denli yoğunlukta eğitimlerin olması sizi şaşırtmasın teknik bilgiye meraklı olan ve detay arayanlara teorik ve pratik eğitimde yardımcı oluyoruz.

Gece sürüş teknikleri eğitimi ile trafikte görünmeyen cisimlerden anlık fark etmeden yaşanan trafik kazalarından kurtulmanızı sağlıyoruz. Gece sürüş araba kullanırken görmenizi sağlar.

Daha etkin destek eğitimler için devamında ileri sürüş eğitimi ve sportif sürüş eğitimi konularını da inceleyebilirsiniz.

Eğitim çeşitleri sayfamızda daha fazlası var.