İleri sürüş eğitimi içeriğinde ileri sürüş teknikleri viraj giriş ve çıkışlar öğrenilir. Sonrasında ise  yüksek hızda viraja giriş ve çıkışlar dengeli gaz ve viraj açıları çalışması yapılır. Böylelikle ileri düzey sürüş eğitimi düzde hızlanma ve viraja giriş teknikleri eğitimi algılanır.

İleri sürüş teknikleri eğitimi nedir

İleri sürüş teknikleri genel isimdir. Ayrıca sürüş teknikleri eğitimidir. Örneğin bu işi yapan kişilere ileri sürüş teknikleri eğitmeni denilmektedir. Fakat eğitim içeriği nedir. 

İleri sürüş eğitimi içeriği

İleri sürüş eğitimi içeriği anlatılırken detaylı ve dikkatli olunması gerekliliği vardır. Fakat eğitmen hatalı bir anlatım yapması katılımcının ileride tehlike yaşamasına neden olur. Bu nedenle doğru kişilerden eğitim almak gerekir. 

ileri sürüş eğitimi İstanbul

İleri sürüş teknikleri eğitimi  sertifikası

İleri sürüş teknikleri sertifikası katılım belgesi olarak verilmektedir. Fakat 2 belgeden oluşur. Aynı zamanda güvenli sürüş eğitimi ilk alınan eğitimdir. 

İleri sürüş eğitimi ile diğer alınan eğitimler

İleri sürüş teknikleri eğitimi alabilmeniz için yavaş hızlarda etkin savrulmalar yaşamanız gerekir. Dolayısı ile yavaş hızlar için gerekli olan savrulma için kaygan zemin de araç kullanmanız şarttır. Fakat olası bir savrulma ve gaz dengesizliği savrulma ile sonuçlanır.

Fakat güvenli sürüş teknikleri ve ofansif sürüş teknikleri eğitimi ile bu kontrol kayıplarını aştıktan sonra size ileri sürüş eğitimi verebiliriz.

Eğitim Süresi: 5 saat pratik uygulamadır. Randevu almadan eğitim sunulmamaktadır.

Eğitim ile öğrenirken zevk alacaksınız. Aynı zamanda otomobil limitlerini tanımlayacaksınız. Önceden gelmeliydim. Dolayısı ile önceden gelsem o kazayı yapmazdım diyeceksiniz.

Aynı zamanda ileri sürüş teknikleri eğitimini tavsiye edeceksiniz.

Güvenli ve defansif sürüş teknikleri

İlk başlangıç eğitimidir. İlk olarak olarak kaygan zemin türlerinde araç kullandırılarak otomobillerdeki fizik dengesinin nasıl sağlanacağı ve dengeyi kayıp ettiğinizi, nedenleri ile gösteririz. Yüksek hızlara çıkmadan kontrol kazanmayı öğreneceğiniz eğitimdir. Güvenli sürüş eğitimini inceleyin.

Ayrıca yarış eğitimlerini algılamanız için taban oluşturur. Viraja giriş ve çıkış açısı dengeli viraj girişi konuları işlenir.

Eğitim içeriği:

Güvenli sürüş teknikleri araç başında teorik eğitim

Güvenli sürüş teknikleri pratik eğitim

 1. Kaygan zeminlerde kalkış ve hızlanma
 2. Kuru ve kaygan zeminde frenleme
 3. Engelden kaçma ve frenleme 120 km hızlarda uygulanmaktadır
 4. Panik fren sayesinde fren mesafesini minimuma düşürme
  50 km hızda 2 metre tam duruş
  80 km hızda  8 metre tam duruş
  120 km hızda 12 metre tam duruş
 5. Kaygan zeminli virajda frenleme
 6. Virajda önden kayma
 7. Virajda arkadan savrulma
 8. Aracın takla atma sebepleri
 9. Ağırlık transferinin dalgalanması ve düzeltme
 10. Sert direksiyonun neden olduğu kontrol kayıpları
 11. Virajda savrulurken frenin etkileri
 12. Aracın 2 tekerleğe kalkması
 13. Slalom

Uykusuzluk ve yorgunlukla mücadele eğitimi

Uykusuzluk ve yorgunlukla mücadele eğitimi tüm makam sürücülerinin ve normal sürücülerin alması gereken mutlak eğitimdir.

Aynı zamanda yolda istemsiz uyku sonucu, yolda uyuma diye bilinen vahim sonuçlar ile neticelenen, genelde ölümlü kazalar ile sonuçlanan eğitimdir. Fakat İstemsiz uyku uzun yol sürüşleri ile daha çok gelişir. Otobanda hızın 100 km aşağısında sürülmediğini biliyorsunuz.

Öyle ki şoförün istemsiz uyuması nedenli, yüksek hızlarda oluşan kazalar, ölümle sonuçlanmaktadır. Otomobil kullanımınız teknik bilginiz ne olursa olsun, uyuduğunuz için ölümcül kazaya neden olursunuz.

Eğitim içeriği:

Kaza önleyici formül Akademik Sürüş trafik kazalarını engellemek ve doğru ileri sürüş teknikleri sunmak için yüksek hızlarda sizi zor durumlara düşürmektedir.

İleri sürüş eğitimi belgeleri ne işe yarar

İleri sürüş teknikleri konusunda eğitim almak pahalılık arz etmiyor. Otomobil ile trafikte bir kazaya karışmak başkasının canına, kendi canınıza aynı zamanda da maddi olarak zarar verebiliyor.

Biz ileri sürüş teknikleri uygulamalarında pratik eğitime inanıyoruz. Öyleyse pratik sürüş eğitiminde araç kullanır iken yapacaklarınız anlatıyor. Otomobilin direksiyonunu geçip gösteriyor ve bire bir ilgileniyoruz.

Kalıplaşmış hatalarınızın refleksleşmesi sonucu oluşan trafik kazalarını engellemek için, hatalarınızı gösteriyoruz. Bu hataların nasıl aracın dengesini bozduğunu aracı dengeye almak için nasıl davranacağınızı zamanında doğru tepkinin sadece 1 tane olduğunu anlatarak eğitim veriyoruz.

İleri sürüş teknikleri video için buradan inceleyebilirsiniz.