Acemilere sürüş teknikleri

Acemilere sürüş teknikleri

Kapalı Yazar: Resul

Acemilere sürüş teknikleri eğitim olarak direksiyon dersi ile sizi tatmin edecektir. Buradaki linkten ulaşabilirsiniz.

Acemi eğitimleri, acemilerin kendine güvenini kaybetmeden verilmesi gereken hassaslıkta uygulanmalıdır.

Vites bu debriyaja bas ayağını debriyajdan yavaş yavaş çek ne anlama geliyor neden anlamadan hadi gidelim demek doğru bir yaklaşım değildir.

Araçlar yanından geçerken korkudan anladıkları kısmı da unuturlar. Az anlamış şekilde öğrenemeyince de hedef olarak acemi ye yapamıyorsun bakış açısı ve eylemleri ile korkunç bir hata ile yaklaşırlar.

Anlayamadığınız ve beceremiyorum diye düşünüyor iseniz eğitmeniniz anlatamamıştır. Eğitmenin yaklaşımı yanlıştır.

Acemiler için sürüş teknikleri nasıl olmalı?

Acemilere teknik eğitim ve garantili sürebilecek şeklinde nasıl eğitim veriyoruz. Tabi ki acemi nasıl öğrenir şeklinde uzun süredir yaptığımız uygulama sayesinde başarı sağlıyoruz.

İlk gün trafiğe kapalı alan çalışması yapıyor ve uzun süreli araç kullandırıyoruz. Boş gezdirmiyor yada trafiğe çıkartmıyoruz. Acemi ilk gün dubalar ile çalıştırılıp dar alanlar manevralar aracın dar sokaklarda dönüşü park gibi konulara giriliyor. Araç kaldırmadan tutun tüm sürüş fonksiyonları sahada geliştiriliyor. Viraj çalışmalarına merkezcil kuvvetinin etkilerine kadar pratik olarak yaşatılıyor.

2. gün 1 saat yoğun olmayan trafik sonrasında en yoğun güzergahlar da araç kullandırılarak sürüşü normalleştiriyoruz.

Eğitim ücreti piyasa fiyatının altında. Eğitimde süre zaman ve fayda anlamında bakarsanız gayet uygun. Verdiğiniz ücret boşuna da gitmiyor. 30 saat ders alıp hiçbir gelişme yaşamamış bir çok öğrenci ile tanıştım. Videolar yapıp park ettirenleri gözlemledim.

Onların öğrencilerine eğitim verdiğinde ise en başından başlamam gerekti. Biraz daha gel sağ yap sol yap tarzında yönlendirmeler ile park yaptırmak nedir. Sürücü kursunda ehliyet sınavında bunu yapa bilir misiniz.

Normal sürücü olan ehliyet alırken yanınızda oturan gözetmenler araçtan kursiyeri direk indirir. Öğrenci değil hoca park etti olur.

Tabi ki ileri sürüş teknikleri eğitiminin bu eğitimde etkileri fazla. 3 farklı ileri sürüş eğitimi bu eğitimde yaşayan kullanıcı acemilik değil normal sürücülerden daha farkında ve teknikli davranışlar uygulaya biliyor. Bu sebep ile biz garanti vermekte çekinmiyoruz.

Genelde bize gelen kişiler başkalarına referans oluyorlar. Yoğun taleplerden dolayı randevu almanız gerekiyor. Bazen bekleme yaşatıyoruz.

Direksiyon dersi sonrasında güvenli sürüş teknikleri eğitimi ve ileri sürüş teknikleri eğitimi almanızı tavsiye ederiz. Direksiyon dersinden sonra 6 ay süre geçmesi gereklidir.

İleri sürüş teknikleri hocası yazısı dikkatiniz çekebilir. Tüm bilgi yazılarımızı buradan inceleye bilirsiniz.