İleri sürüş teknikleri hocası

İleri sürüş teknikleri hocası

Kapalı Yazar: Resul

İleri sürüş teknikleri hocası olduğunu söyleyip sadece saatlik direksiyon eğitmenliği yapıp ileri sürüş eğitmeniyim tarzında yaklaşımda bulunanlar olduğunu sürekli gözlemler olduk.

Aslına bakarsanız bu konuda bizi ilgilendiren bir durum yok. Sadece bakış açınızla oynamasınlar aldanmayın anlamında bilgilendirmede bulunmak istedik.

İleri sürüş teknikleri kursu yazımızı da inceleye bilirsiniz.

İleri sürüş teknikleri hocası çoğaldı

İleri sürüş teknikleri eğitmeniyim diyen bir çok sürücü kursu çalışanı ve direksiyon eğitmeni var. Son zamanlarda özellikle sürücü kursu bu işe el attı, parası olanlar bizim sektöre dadandı. Böyle olunca da kalite düştü eğitim verme işi bitti.

İleri sürüş teknikleri kursu sürücü kursu değildir.

Bu kalitesizlik normal görüldü çünkü çoğu firma da sadece kayma eğitimi vermek ile sınırlı. Basit çözüm kolay para al belgeni de veriyorum tamamdır tarzı ile hareket etmeye başladılar…

Şimdilerde eğitim için alınması şart tarzında davranılıyor tamam öylede. Niye 120 km hızlarda değil 50 km hızlarda ve niye pratik eğitimleriniz yarım saati geçmiyor.

Kayma eğitiminden sonra bide slalom yap tamamdır. Önden ve arkadan savrulma eğitimlerini de akademik sürüş olarak tekrarlamak zorunda kalıyoruz. Karşı tarafa teknik eğitim uygulamıyorlar.

Biz bu kafa ile 8 saat verilecek denilen eğitim için sadece yarım saat pratik eğitim alıyor isek ve itiraz etmiyorsak herhangi bir olumsuz durum yok. Çünkü sizden aldıkları paraya karşı bir sürü eğitim aldığınıza dair belgede sunuyorlar.

Biz belgeyi seven ve basit ulaşınca yeterli gören yapıdayız. bu neden ile çok itiraz da edilmiyor. Belgede ileri sürüş teknikleri eğitim çeşitlerimizden taklit ettikleri başlıkların hepsini yazıyorlar. Tüm katılımcılar mutlu daha ne olsun. Bu sitede hangi eğitimi görseler içerikleri taklit edip piyasa yaratıyorlar.

Bu işi herkes yapar ve ileri sürüş teknikleri hocasıyım der. Sorun yok ama bakıyorsun hiç bir yarış pistinde eğitim vermemiş ne video ne resim.

Yalandan bir tulum bulmuş kask takmış olan ve yarış yaptım diyeni ve direksiyon hocalarını gördüm ki tulum satın almak zor değil motorcu kaskı takmakta.

Fakat hangi firmaya eğitim verdin o yok maalesef. Şu anda konu ile alakalı belgelendirmeyi Türkiye Otomobil Sporları Federasyonu (Tosfed) yapmakta  belgelenen hocalara aynı zamanda yeni hocalara lafım yok.

Tulum al tak bir motosiklet kaskı oldu sana hoca

Tüm bilgi yazılarımızı buradan inceleye bilirsiniz.