Defansif sürüş ne demek

Defansif sürüş ne demek

Kapalı Yazar: admin

Defansif sürüş ne demek; defansif sürüş eğitimi , güvenli sürüş eğitiminin diğer ismidir. Bu konudaki karışıklıktan yararlanarak defansif sürüş teknikleri ayrı belge veriyoruz şeklinde uygulamak katılımcının kandırılmasıdır.

Örneğin futboldaki gibi defansa çekilerek araç kullanmak anlamı taşır. Güvenli sürüş teknikleri trafik kullanımındaki mantıkla aynıdır.

Biz bu eğitimi sunar iken güvenli ve defansif sürüş eğitimi diye isimlendiririz. Anlatımı daha net olsun diye güvenli sürüş diyoruz.

Belgenin üzerinde alınan eğitimin güvenli ve defansif yazdığını belgelerimizde gözlemlersiniz. Defansif kullanımda asıl olan trafikte hayatta kalmaktır.

Zor durumlara düşmemek için verilen tekniktir. En iyi sürücü zor duruma düşmeyendir prensibinde eğitim sunulur.

Defansif eğitim tüm firmaların verdiği bizim eleştirdiğimiz eğitimdir.

Tüm bilgi yazılarımızı buradan inceleye bilirsiniz.

Defansif sürüş eğitimi neden yetersiz?

Defansif sürüşte verilen zor duruma düşme mantığı gayet mantıklıdır. Çünkü zor duruma düşer isen kaza yapma olasılığı oluşur. Bu basit ve doğru mantık dışına taşılmaması yanlıştır. Kapsamı bu kadardır ve derinlik yoktur.

Basit ve mantıklı kapsamlarının içindedir. Pratikte yoğun trafikte çok etkili değildir. Önünüze geçen araçlar, trafikte tehlikeli süren sürücüler. Acemiler, sarhoşlar ve madde bağımlı çok sayıda sürücü var. Aynı zamanda anlık hata yapan sürücülerde normal trafik içinde.

Bu denli yoğun araçlı yollarda bir şeyler bilmek gerekli ?

Defansif sürüş teknikleri yetersizlik

50 km hızlarda verilen eğitimlerde, engele giderken zamanınız olduğundan aracı vurmadan kaça bilirsiniz. 80 120 km hızlarda ise bu teknikler etkisiz ve yalan yanlıştır. Sürüş tekniği bu durumlarda geçerlidir.

Biz trafikte 50 km hızlarda hareket etmiyoruz. 120 km hızlarda eğitim sunuyoruz. Bu hızlarda aracın var olan fren sistemleri etkilerini ve etkisizliklerinin ne olduğunu anlıyor ve teknik uygulamanızı yapabiliyorsunuz.

Peki ne yaşanmalı ne yapılmalı?

İleri sürüş teknikleri eğitimine mutlaka göz atın!

120 km hızlarda eğitim verebilecek bilgideki ileri sürüş teknikleri eğitim merkezlerinden eğitim alın! Bu noktada eğitimi kaç km hızlarda alacağınızı mutlaka sorun.

Peki var mı 120 km hızlarda eğitim veren ileri sürüş eğitmeni firması siz araştırın.

Biz veriyoruz. Trafik kazalarını yaşamamak için yüksek hızlarda ne olduğu konusunda fikriniz olması şarttır. Denemeden bilemezsiniz. Biz denetiyoruz.

Güvenli sürüş teknikleri kaygan zemin eğitimi konusunda da bilgi alabilirsiniz.