İsg güvenli sürüş eğitimi

İsg güvenli sürüş eğitimi

8 Ocak 2021 Kapalı Yazar: admin

İsg güvenli sürüş eğitimi ülkemizde iş güvenliğinin son 10 yılda oluşan ciddiyeti nedenli gelişmiştir. Bu konuda yapılan eğitimler konusunda bilgilendirme amaçlı bilgi ve eğitimlerden bahsetmek istedik. İsg olarak incelemede bulunabilirsiniz.

İsg güvenli sürüş eğitim uygulamaları

Şantiye güvenli sürüş teknikleri 

1.Şantiye güvenli sürüş teknikleri eğitimlerinde oluşan kazaları sıfıra düşürmek için uygulanan eğitim yöntemidir. Bu yöntem tamamı ile akademik sürüş teknikleri eğitim merkezinin tecrübesi ile diğer yapılan eğitimlerden farklı uygulanır. Normalde konuya bakış açısı şu şekildedir.

Dubalar alınır slalom uygulanır. Ardından engelden kaç uygulamasına başlanır. Son olarak fren çalışması ile ileri sürüş eğitimi sağlanmış olur. Bunun kaza engelleyici bir yapısı yoktur. Fakat uygulama bu şekilde sonlanır.

Akademik sürüş ileri sürüş teknikleri uygulaması ise şantiyede oluşan kazalar öğrenilir. Boşaltım alanları ve zorlu olan arazi şartlarına bakılır. Kaza önleyici raporlamada bulunulur. Ardından kazaları engelleyici basit ve mantıklı kurallar konulur. İsg uzmanına konu anlatılır.

Kurallara uymayan şoförlere İsg tarafından yaptırımlar getirilir. Zorlu arazide nasıl hareket edilmeli boşatma alanları davranış şekilleri hophopçu eğitimi bu konularda pratik ve teorik eğitim veriyoruz.

Daha fazlası ve eğitim içeriği için şantiye güvenli sürüş eğitimi inceleyebilirsiniz. Detaylı bilgi almak için aramanız yeterli.

Tüm bilgi yazılarımızı buradan inceleye bilirsiniz.

Forklift güvenli sürüş teknikleri

2.Forklift güvenli sürüş teknikleri eğitimi ile ilgili uygulamada fabrika yada limanda oluşan kaza nedenleri İsg uzmanı ile görüşülür. İş yapılan forklift çalışma sahası incelenir.

Forklift şoförleri de bu sırada gözlemlenir. Raflarlara, elleçleme alanına bakılır. Ardından kaza oluşabilecek nedenler ile ilgili tarafınıza sunulmak üzere raporlama düzenlenir.

Raporun açıklaması İsg uzmanına bildirilir. Daha geniş bilgi ve eğitim içeriği için forklift güvenli sürüş eğitimi kısmından inceleyip detaylar için bizi arayabilirsiniz.

Güvenli transpalet kullanımı eğitimi

3.Güvenli transpalet kullanımı eğitimi transpalet kullanıcıların yaşadıkları kazaları azaltmaya yöneliktir. Forklift güvenli sürüş teknikleri eğitiminde olduğu gibi şartlar ile alakalı fabrika gezilir rapor hazırlanır.

Bu sırada transpalet kullanıcılarının nasıl kullandığına bakılır ve hataları tespit edilir. Ardından teorik ve pratik eğitime geçilir.

Burada bahsettiğimiz eğitimler örnek oluşturmak için yazılmıştır. Tüm eğitimler için eğitim çeşitlerine bakabilirsiniz. En geniş ileri sürüş teknikleri eğitimini biz veriyoruz.

Defansif sürüş ne demek yazımızı da inceleye bilirsiniz.